piątek, 23 marca 2018 r.  Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
Wiadomości z tagiem Wirtualnemediapl  RSS
Lidija Vukić: TalentMedia nie jest klasycznym MCN-em, Facebook na razie nie konkuruje z YouTube’em w autorskim wideo

Dodano: 10.03.2018 21:33 | 2 odsłon | 0 komentarzy

- Do czasu aż inne platformy społecznościowe nie opracują lepszych systemów monetyzacji treści i zarządzania prawami autorskimi, większość twórców nadal będzie skupiona na YouTubie. Dzisiaj działamy w stylu platformy influencer marketingu, która pozwala markom budować widownię online. Nie jesteśmy klasycznym MCN-em. Przy tak dużym rozszerzeniu usług świadczonych we współpracy z twórcami, bez dużego partnera dającego poczucie stabilizacji finansowej, ciężko jest utrzymać płynność finansową - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Lidija Vukić z zarządu TalentMedia. Rozmawiamy z nią m.in. o współpracy firmy z Mediacapem i Polsat Media oraz trendach w branży youtuberów.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

OLX, Allegro i Rossmann czołowymi aplikacjami zakupowymi w 2017 roku

Dodano: 10.03.2018 21:05 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Jedna trzecia Polaków robi zakupy przez urządzenia mobilne - pokazują dane Izby Gospodarki Elektronicznej. 41 proc. korzysta zaś z aplikacji zakupowych - wynika z badania Spicy Mobile, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl. Największy zasięg w ubiegłym roku miała aplikacja serwisu OLX, wyprzedzając Allegro i Rossmann.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Rzeczywistość coraz bardziej wirtualna, rewolucja 5G, smart wszystko (relacja z Mobile World Congress 2018)

Dodano: 10.03.2018 13:15 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Targi Mobile World Congress 2018 to największe targi urządzeń mobilnych i usług telekomunikacyjnych. Event pokazuje jak będzie wyglądała przyszłość telekomunikacji i szeroko rozumianej mobilności. Tegoroczne hasło imprezy „Creating Better Future” wyraźnie zasygnalizowało, że branża nowych technologii nie traktuje tej imprezy w kategorii igrzysk, stworzonych w celu samouwielbienia, a chce zaoferować światu znacznie więcej - relacjonuje dla Wirtualnemedia.pl Adam Samsel z Leo Burnett.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

133 tys. subskrybentów to sukces „Gazety Wyborczej”, Agora jest na właściwym kursie

Dodano: 09.03.2018 21:22 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Agora ujawniła, że liczba subskrypcji internetowego wydania „Gazety Wyborczej” osiągnęła poziom 133 tysięcy. Zdaniem wydawcy to sygnał że cyfrowa transformacja dziennika zmierza we właściwym kierunku. Szefowie redakcji i eksperci rynku mediów w rozmowach z serwisem Wirtualnemedia.pl potwierdzają tę opinię, choć trudno oszacować przychody wydawcy z tego segmentu. - Według najprostszych rachunków w grę może wchodzić 2,6 miliona złotych miesięcznie, a rosnąca liczba płacących e-czytelników to dobry sygnał dla całego rynku - oceniają.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Interia.pl rezygnuje z systemu powiadomień Ding, stawia na webpush

Dodano: 09.03.2018 20:47 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Grupa Interia.pl za miesiąc zamknie system powiadomień i rekomendacji treści Ding, uruchomiony ponad sześć lat temu. - Pracujemy nad zastosowaniem webpusha, który poza funkcjonalnościami Dinga, będzie wykorzystywany w innych usługach portalu - tłumaczy Wirtualnemedia.pl Radosław Kucko, członek zarządu firmy.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Czym naprawdę jest RODO? Kompromisem i wyzwaniem (analiza)

Dodano: 05.03.2018 20:42 | 4 odsłon | 0 komentarzy

O zasadach ochrony prywatności w erze smartfonów, życia w wirtualnej rzeczywistości i fenomenu big data decydowały warunki prawa z roku, w którym nie istniał jeszcze Google, a Yahoo dopiero założono. Do sieci jedynego wówczas właściciela telefonii komórkowej w Polsce podłączonych było 35 tys. abonentów korzystających z modeli typu Nokia 150. Podczas gdy rzeczywistość galopowała, prawo tkwiło w miejscu. RODO musiało się zdarzyć - oceniają w analizie dla serwisu Wirtualnemedia.pl Małgorzata Jankowska-Blank i Jacek Grabowski, eksperci działu prawnego Gemiusa.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Data is the new gold - relacja z Mobile World Congress 2018

Dodano: 03.03.2018 21:18 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Barcelona to obok Singapuru i Londynu, najlepsze smart city na świecie. W stolicy Katalonii po raz kolejny odbyło się święto miłośników nowych technologii - Mobile World Congress 2018. Oprócz smartfonów i topowych gadżetów, które czynią nasze życie bardziej „smart” można było na własne oczy zobaczyć rzeczy podobne do tych, które zaprezentowali już jakiś czas temu twórcy serialu „Black Mirror” - relacjonuje dla Wirtualnemedia.pl Dominik Smajek z agencji MakoLab.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 tech.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone