niedziela, 18 listopada 2018 r.  Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
Wiadomości z tagiem Technologies  RSS
Cyfrowa niedojrzałość nastolatków

Dodano: 15.11.2018 16:49 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W dzisiejszym, rozwiniętym technologicznie świecie dzieci i nastolatki spędzają w internecie więcej czasu niż kiedykolwiek. Aby lepiej zrozumieć, jak wpływa to na ich życie, firma AVG Technologies przygotowuje Cyfrowe Dzienniki, czyli serię badań dotyczących nawyków technologicznych w różnych grupach wiekowych.

Źródło: www.chip.pl

Cyber Threat Alliance zmienia się w organizację non-profit!

Dodano: 13.11.2018 16:56 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Cyber Threat Alliance ogłosiło, że jego szeregi zasiliły dwie nowe firmy – Check Point Software Technologies i Cisco. Międzynarodowy sojusz przeciw cyberzagrożeniom powołał również swojego pierwszego prezesa, którym został Michael Daniel, będący byłym doradcą Białego Domu ds. cyberbezpieczeństwa.

Źródło: www.chip.pl

AMD nie będzie się spieszyć z implementacją DirectX RayTracing

Dodano: 13.11.2018 6:26 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Dawid Wang, szef Radeon Technologies Group, działu kart graficznych firmy AMD, w wywiadzie udzielonym japońskiemu serwisowi 4Gamer wypowiedział się na temat planów jego firmy wobec technologii DirectX RayTracing. Jak stwierdził, AMD na pewno zaimplementuje to rozwiązanie w przyszłości, jednak obecnie nie planuje się z tym spieszyć. Jak stwierdził, ...

Źródło: feedproxy.google.com

WhatsApp znów z dziurami! 1,1 mld kont zagrożonych

Dodano: 11.11.2018 16:51 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Specjaliści bezpieczeństwa z firmy Check Point Software Technologies poinformowali, że odkryli nowe podatności w popularnych komunikatorach – WhatsApp oraz Telegram. Dziury w zabezpieczeniach pozwalały hakerom uzyskać pełną kontrolę nad kontami, włączając w to śledzenie rozmów, dostęp do zdjęć, plików audio i wideo oraz kontaktów. Łącznie zagrożonych było ponad miliard użytkowników!

Źródło: www.chip.pl

Hakerzy atakują częściej i skuteczniej: głownie za pomocą ransomware

Dodano: 11.11.2018 16:51 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Blisko dwukrotny wzrost ataków ransomware w II połowie 2016 oraz wykorzystanie tzw. Internetu rzeczy (IoT) w działaniach cyberprzestępczych – to główne trendy na jakie zwraca uwagę raport firmy Check Point Software Technologies „H2 2016 Global Threat Intelligence Trends”, przedstawiający aktualny stan zagrożeń w cyberprzestrzeni.

Źródło: www.chip.pl

ImageGate: Tak hakują przez Facebooka!

Dodano: 11.11.2018 16:51 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Kilka dni temu świat obiegła informacja o atakach hakerskich dokonywanych za pomocą Facebooka z wykorzystaniem plików graficznych. Firma Check Point Software Technologies już jakiś czas temu zidentyfikowała podobny sposób dystrybucji złośliwego oprogramowania.

Źródło: www.chip.pl

AMD Next Horizon 7: prezentacja architektury ZEN 2, EPYC Rome i GPU Vega 20

Dodano: 06.11.2018 20:00 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Dziś o godzinie 18 rozpoczeła się konferencja AMD Next Horizon 7. Wystąpienie rozpoczęła CEO firmy, Lisa Su, a ponadto obecny był Mark Papermaster, odpowiedzialny w AMD za rozwój technologii, oraz Dawid Wang - szef Radeon Technologies Group. Zgodnie z oczekiwaniami prezentacja dotyczyła przygotowanych przez AMD innowacji , które pojawią się na rynk...

Źródło: feedproxy.google.com

linux.rk.edu.pl: Przeszłość i przyszłość procesorów x86 VIA Technologies

Dodano: 04.11.2018 14:24 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Wstęp od osoby dodającej: VIA Technologies to firma, której początki sięgają 1987 roku. Firma zaczynała od produkcji chipsetów, miała spory udział w chipsetach dla systemów Intela i AMD, konkurując na tym polu także z Nvidią. Po przejęciu Centaur Technology firma weszła na rynek procesorów x86. Dzisiaj po latach zapomnienia o tej firmie mówi się...

Źródło: https:

O AMD Vega dowiemy się więcej za tydzień

Dodano: 31.10.2018 16:44 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Firma AMD ogłosiła, że we wtorek, 28 lutego w ramach tegorocznego Game Developer Conference odbędzie się druga doroczna impreza „Capsaicin Live”, która będzie także transmitowana na żywo w formie webcastu1. Pokaz ten prowadzony przez starszego wiceprezesa i głównego architekta Radeon Technologies Group, Raja Koduri’ego będzie świętem gier PC, technologii przyszłości i deweloperów, którzy bez wytchnienia pracują, aby przełożyć swoje wyobrażenia i fantazje na grunt przyszłych topowych gier.

Źródło: www.chip.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 tech.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone