niedziela, 25 sierpnia 2019 r.  Imieniny: Belii, Ludwika, Luizy
Wiadomości z tagiem Ministerstwa  RSS
Blisko 6 miliardów zł w szarej strefie zakładów bukmacherskich w 2019 r. FPP chce karać graczy

Dodano: 23.08.2019 13:45 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Nielegalne zakłady bukmacherskie stanowiły w tym roku ponad połowę wszystkich dokonanych transakcji, informują przedstawiciele Federacji Przedsiębiorców Polskich. To pieniądze nieopodatkowane i wymykające się kontroli państwa. FPP złożyła do Ministerstwa Sprawiedliwości wniosek dotyczący penalizacji udziału w nielegalnych zakładach.

Źródło: di.com.pl

Internet dla wszystkich. Konkurs Ministerstwa Cyfryzacji dla gmin

Dodano: 19.08.2019 9:29 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Internet dla każdego to ministerialny konkurs dla gmin - dzięki niemu mieszkańcy mają uzyskać dostęp do bezpłatnego i powszechnego Internetu w przestrzeni publicznej. Obecnie punkty z bezpłatnym WiFi posiada zaledwie 405 gmin - statystycznie jedna z sześciu.

Źródło: di.com.pl

Ministerstwo Cyfryzacji: Powstanie Społeczeństwa 5.0. Wszystkie sprawy załatwimy przez internet

Dodano: 13.08.2019 22:35 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Wraz z upowszechnieniem się technologii 5G na rynku pojawią się rozwiązania technologiczne, które umożliwią realizację założeń programu Społeczeństwa 5.0. To społeczeństwo, które w znacznej mierze polega na rozwiązaniach funkcjonujących w oparciu o chmurę danych. Infrastruktura 5G umożliwi m.in. przeprowadzenie cyfryzacji administracji, zautomatyzowanie wielu procesów przemysłowych czy wykorzystanie potencjału internetu rzeczy.

Źródło: feedproxy.google.com

Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada kolejne ułatwienia dla obywateli

Dodano: 13.08.2019 12:58 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Rada Ministrów przyjęła zmiany w ustawie o informatyzacji. Umożliwi ona wprowadzenie nowych rozwiązań dla obywateli. Ministerstwo Cyfryzacji wprowadza także przypominajkę telefoniczną i upływie ważności dowodu osobistego dla posiadaczy profilu zaufanego.

Źródło: di.com.pl

E-sport to też sport

Dodano: 10.08.2019 17:01 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W czwartek Sejm przyjął nowelizację ustawy o sporcie. Rozszerza ona definicję sportu o każdą aktywność intelektualną, której celem jest osiągnięcie wyniku sportowego. I choć Ministerstwo Sportu i Turystyki twierdzi, że zmiana jest symboliczna, to dla e-sportowców ta zmiana może mieć jednak znaczenie.

Źródło: www.chip.pl

To o bezpieczeństwie aplikacji mobilnych trzeba wiedzieć

Dodano: 10.08.2019 16:47 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Analizy pod kątem bezpieczeństwa danych osobowych i bezpieczeństwa informacji - to kroki, które podjęło Ministerstwo Cyfryzacji i CSIRT NASK w związku z dużym zainteresowaniem jedną z aplikacji do przeróbki zdjęć. Media społecznościowe na całym świecie zalała fala zmodyfikowanych, „postarzanych” zdjęć użytkowników. Różni eksperci wskazują na możliwe ryzyka związane z nieodpowiednią ochroną prywatności użytkowników.

Źródło: di.com.pl

Cyfryzacja: Rząd zapowiada internet światłowodowy dla każdego i platformę z e-usługami

Dodano: 09.08.2019 16:38 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Administracja rządowa uruchomi kolejne e-usługi. Według zapowiedzi Ministerstwa Cyfryzacji każde gospodarstwo domowe ma uzyskać możliwość podłączenia internetu światłowodowego. Powstaje także jedna, rządowa platforma ze wszystkimi e-usługami, przeniesionymi do chmury.

Źródło: feedproxy.google.com

Konsultacje na niby?

Dodano: 06.08.2019 16:45 | 1 odsłon | 0 komentarzy

„To nie monitoring jest potrzebny szkołom, tylko dobrze przygotowani ludzie” – zgodnym chórem stwierdzili wszyscy, którzy w ramach konsultacji publicznych programu „Bezpieczna+” przekazali Ministerstwu Edukacji Narodowej swoje opinie. Przeciwko kamerom w szkołach wystąpiła nie tylko Fundacja Panoptykon i Centrum Edukacji Obywatelskiej, ale także Rzecznik Praw Dziecka, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Zakład Kryminologii Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, Związek Nauczycielstwa Polskiego i szereg organizacji społecznych: Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej, Fundacja Autonomia i Centrum Cyfrowe. MEN odniósł się do krytyki jedynie zdawkowo, a kamery pozostały w projekcie.

Źródło: www.chip.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2019 tech.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone