środa, 26 września 2018 r.  Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
Wiadomości z tagiem Każda  RSS
JPEG kontra RAW

Dodano: 24.09.2018 16:44 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wszystkie współczesne aparaty zapisują zdjęcia w formacie JPEG, ale te bardziej zaawansowane oferują również do wyboru format RAW. Czy to znaczy, że RAW jest lepszy? Wcale nie! Każdy z tych formatów ma wady i zalety, dlatego wybór nie jest oczywisty.

Źródło: www.chip.pl

Czy warto się dzielić?

Dodano: 24.09.2018 16:42 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Każdy może robić wszystko i na tym zarabiać – to optymistyczne motto przyświeca gospodarce współdzielenia. Jak znosi konfrontację z rzeczywistością?

Tagi: Każda
Źródło: www.chip.pl

Profesjonalne dostrajanie Windows

Dodano: 24.09.2018 16:42 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Każdy komputer można zmusić do większej wydajności. Dotyczy to w szczególności starszych maszyn, które w trakcie długotrwałego użytkowania stopniowo tracą początkowy wigor. Pozornie odbywa się to bez widocznych powodów, a niedoświadczony użytkownik często poprzestaje na stwierdzeniu, że system jest zły. System operacyjny rejestruje w sposób ciągły wiele parametrów związanych z wydajnością. Ich analiza dostarcza dość dokładnej odpowiedzi na pytanie, które czynniki decydują o spadku wydajności.

Tagi: System, Każda
Źródło: www.chip.pl

Jak złożyć wniosek o dowód osobisty przez internet? Oswajamy e-administrację

Dodano: 20.09.2018 13:39 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Każdy dorosły obywatel Polski musi mieć dowód osobisty. Mając do dyspozycji komputer z internetem, dowód można wyrobić w ciągu kilkunastu minut bez wychodzenia z domu. Do wybranego przez siebie urzędu trzeba pójść tylko raz – aby odebrać gotowy dowód. Poniżej instrukcja krok po kroku, która przeprowadzi Cię za rękę przez cały proces składania wniosku o dowód osobisty przez internet.

Tagi: Każda, Polska
Źródło: di.com.pl

Jak złożyć wniosek o dowód osobisty przez internet? Oswajamy e-administrację

Dodano: 20.09.2018 13:39 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Każdy dorosły obywatel Polski musi mieć dowód osobisty. Mając do dyspozycji komputer z internetem, dowód można wyrobić w ciągu kilkunastu minut bez wychodzenia z domu. Do wybranego przez siebie urzędu trzeba pójść tylko raz – aby odebrać gotowy dowód. Poniżej instrukcja krok po kroku, która przeprowadzi Cię za rękę przez cały proces składania wniosku o dowód osobisty przez internet.

Tagi: Każda, Polska
Źródło: di.com.pl

GoPro Hero6 zobaczymy jeszcze w tym roku

Dodano: 16.09.2018 16:42 | 0 odsłon | 0 komentarzy

To dobra wiadomość dla fanów kamer sportowych. Każda kolejna kamerka GoPro jest wyraźnie lepsza od poprzedniej. Ciekawe co zaoferuje użytkownikom GoPro Hero6.

Źródło: www.chip.pl

Szwedzkie drony z defibrylatorami

Dodano: 14.09.2018 22:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Każda minuta po ataku serca zmniejsza szanse na przeżycie o 10 proc. Karetka dociera do pacjenta po ok. 22 minutach. Szwedzki dron wyposażony w defibrylator ten sam dystans potrafi przebyć w zaledwie 5 minut.

Tagi: Każda
Źródło: www.chip.pl

TEST: Lenovo ThinkPad Mobile Projector

Dodano: 14.09.2018 16:40 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Jednym z najbardziej niezwykłych akcesoriów do notebooków jest modularna stacja dokująca Lenovo ThinkPad Stack. Moduły mogą być różne: ruter sieciowy, zewnętrzny dysk twardy, powerbank lub głośniki. Każdy element to dodatkowe udogodnienie. Tym razem uważnie przyjrzeliśmy się modułowi naszym zdaniem najciekawszemu, a zarazem najdroższemu: projektorowi ThinkPad Stack Mobile Projector.

Źródło: www.chip.pl

HTC One M9 (Prime Camera Edition)

Dodano: 13.09.2018 22:39 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Fotografowanie to nieodłączna funkcja każdego smartfona. Bez względu na to, czy robicie codzienne zdjęcia z myślą o rodzinie i przyjaciołach, czy też czujecie się bardziej profesjonalnym fotografem, HTC One M9 (Prime Camera Edition) oferuje szereg zaawansowanych funkcji, które spełnią każdą Waszą potrzebę. Aparat główny o rozdzielczości 13 MP zawiera najbardziej zaawansowany system optycznej stabilizacji obrazu (OIS), który wykrywa ruchy ręki w ciągu 0,125 milisekundy, zapewniając ostre, dobrze zbalansowane i niezwykle klarowne zdjęcia, nawet w słabym świetle lub w sytuacjach, w których nie da się uniknąć wstrząsów. Przedni aparat UltraPixel doskonale uzupełnia aparat główny. Każdy jego piksel rejestruje o 300 proc. więcej światła, co pozwala robić wyraźne selfie w niemal każdych okolicznościach. Szerokokątny obiektyw umożliwia uwiecznienie całego fotografowanego obrazu. Retuszowanie zdjęć jest proste, dzięki intuicyjnym narzędziom do edycji. Zaawansowane narzędzie Pro Mode pozwala zapisywać fotografie w formacie RAW, który umożliwia jeszcze bardziej profesjonalną edycję, od poziomu ekspozycji do balansu bieli. Wytrzymały, 5-calowy ekran Full HD Corning Gorilla Glass otoczony cienką ramką nadaje się do przeglądania zdjęć lub oglądania wideo. Żeby zapewnić pełnię wrażeń, głośniki HTC BoomSound z systemem Dolby Audio Surround Sound oferują dźwięk o kinowej jakości, umożliwiając komfortowe oglądanie filmów albo słuchanie ulubionych utworów nawet bez słuchawek. Wszystko to zmieściło się w obudowie o grubości 9,61 mm, która doskonale leży w dłoni. HTC One M9 (Prime Camera Edition) zbudowano tak, aby wytrzymywał przypadkowe uderzenia - z odpornym na zadrapania szkłem szafirowym chroniącym obiektyw głównego aparatu. Funkcja HTC Sense Home automatycznie wyświetla aplikacje w zależności od miejsca, w którym znajduje się użytkownik (praca, dom, poza domem), zapewniając natychmiastowy do nich dostęp. Uzupełnieniem tego konfigurowalnego rozwiązania jest funkcja HTC BlinkFeed, która wyświetla ulubione treści na ekranie telefonu natychmiast po włączeniu. Wśród funkcji do personalizacji wyróżnia się również popularne narzędzie HTC Themes, które umożliwia dopasowanie całego smartfona do ulubionego zdjęcia. Wystarczy wybrać dowolny obraz, a HTC Themes odpowiednio zmieni wygląd systemu - od tapety i układu kolorów do czcionek i aplikacji.

Sony X (F5122)

Dodano: 13.09.2018 22:39 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Sony Xperia X to pierwszy smartfon z serii X. Seria Xperia X poprzez dodanie do popularnych i uznanych cech aparatu fotograficznego, baterii i designu nowych warstw inteligentnej technologii, uosabia nową wizję marki Sony Mobile i sprawia, że każdy dzień jej użytkowników staje się bardziej uporządkowany, inteligentny i prostszy. Całkowicie nowy Predictive Hybrid Autofocus, pozwala wybrać główny, poruszający się obiekt w kadrze, a następnie przewiduje jego ruch w taki sposób, by obraz tego obiektu był idealnie ostry nawet w zbliżeniu. Serię Xperia X wyposażono w inteligentne zarządzanie baterią Sony, zapewniające działanie baterii aż do dwóch dni. Projektanci Sony sprawdzili materiały, tekstury i układy krzywizn, by zapewnić idealne i naturalne dopasowanie telefonu do dłoni. Każdy ze smartfonów serii X jest niezwykle wygodny z zakrzywionym wyświetlaczem, osadzonym w znanej już zaokrąglonej ramce.

Źródło: www.telix.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 tech.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone