poniedziałek, 27 stycznia 2020 r.  Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
Wiadomości z tagiem Europie  RSS
Ależ wy zużywacie danych!

Dodano: 25.01.2020 16:43 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Ostatni raport Ericsson Mobility Report na temat aktualnych trendów mobilnych pokazuje, że wzrost na rozwiniętych rynkach wynika ze zwiększenia liczby urządzeń przypadających na jednego użytkownika. W regionach rozwijających się wynika on natomiast z nowych subskrypcji, możliwych dzięki coraz korzystniejszym cenom smartfonów. Do końca 2021 roku w Europie spodziewane jest przekroczenie liczby 880 milionów subskrypcji smartfonów.

Źródło: www.chip.pl

Komunikacja wędruje do chmury

Dodano: 23.01.2020 16:43 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Netia jako pierwsza w Europie połączyła usługę telefonii IP z najnowszym rozwiązaniem Lync 2013 firmy Microsoft. Całe rozwiązanie, oprócz telefonii stacjonarnej, łączy w sobie również m.in. wideokonferencje na praktycznie wszystkich typach urządzeń, współdzielenie kalendarza, wspólną książka adresową, zarządzanie statusem obecności, a nawet wspólną, zdalną edycję wszelkich dokumentów. Nowe narzędzie działa w tzw. chmurze dzięki czemu możliwe jest obniżenie kosztów IT. Firmy, które skorzystają z rozwiązania nie będą musiały również kupować całych licencji Microsoftu, bo opłata zawarta jest już w abonamencie oferowanym przez operatora.

Źródło: www.chip.pl

Dane w wielkim mieście

Dodano: 21.01.2020 16:42 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Według badań Frost & Sullivan rozwiązania oparte na technologii Big Data będą stanowić kluczowe wsparcie dla miast w zakresie redukcji korków na drogach, optymalizacji zarządzania ruchem ulicznym czy implementacji rozwiązań dla inteligentnych miast. Szczególne znaczenie będzie odgrywać odpowiednia analiza i interpretacja danych pozyskanych w czasie rzeczywistym. W Europie liczba beneficjentów tych systemów osiągnie 10,2 miliona do 2021 roku, co stanowi pięciokrotny wzrost w stosunku do lat ubiegłych.

Tagi: Data, Europie
Źródło: www.chip.pl

27. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi - relacja

Dodano: 21.01.2020 16:40 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Największa w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej impreza poświęcona komiksom i grom odbyła się 1-2. października w łódzkiej Atlas Arenie. Redakcja CHIP-a miała okazję po raz pierwszy być częścią tego niezwykłego festiwalu.

Źródło: www.chip.pl

Cyberprzestępcy stawiają na spear phishing - raport Europejskiego Centrum ds. Cyberprzestępczości (EC3)

Dodano: 17.01.2020 16:44 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Według Europejskiego Centrum ds. Cyberprzestępczości (EC3), spear phishing jest największym zagrożeniem cybernetycznym dla organizacji w Unii Europejskiej. Odkrycie zostało podkreślone w raporcie „Spear phishing: a egzekwowanie prawa i perspektywa międzybranżowa”, który to jest zbiorem poglądów na temat phishingu spear. Twórcami raportu są członkowie powołanej przez Europol grupy EC3, która zrzesza ekspertów ds. bezpieczeństwa cybernetycznego, a jej głównym celem jest walka z cyberprzestępczością.

Źródło: di.com.pl

Wyprzedaże w Europie - ceny coraz niższe, lecz prawa konsumenta te same

Dodano: 15.01.2020 16:39 | 21 odsłon | 0 komentarzy

W każdym kraju odbywają się w innym terminie. Niektórzy przemierząją kontynent, aby upolować najlepsze okazje. Mowa o letnich wyprzedażach. Europejskie Centrum Konsumenckie przypomina, że obniżka towaru nawet o 50%, 70%, 80% nie oznacza zmniejszenia wartości naszych praw konsumenta.

Źródło: di.com.pl

Nawigacja dla tych, którzy nie lubią kompromisów

Dodano: 14.01.2020 16:41 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Becker Professional 50 to najnowszy model urządzenia nawigacyjnego klasy Premium i pierwszy wyposażony zarówno w dożywotnią aktualizację map oraz dożywotnio opłacone Premium HQ TMC w Europie i Polsce. Dodatkowo Becker Professional 50 został wyposażony w pakiet funkcji Premium ułatwiających nawigację: interaktywnego asystenta kierowcy Becker SituationScan, wybieranie głosowe adresu w języku polskim Becker OneShot, uczącą się nawigację i nawigację 3D Premium.

Źródło: www.chip.pl

Pierwszy OLED od Sony lada moment w Polsce!

Dodano: 13.01.2020 16:41 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Pierwsze w ofercie Sony konsumenckie telewizory OLED z dużym ekranem, niezrównaną głębią czerni i kontrastem, nową technologią dźwięku Acoustic Surface oraz unikatowym wzornictwem bez podstawy, będą dostępne w Europie od maja.

Źródło: www.chip.pl

LG OLED najlepszym telewizorem w Europie po raz piąty!

Dodano: 13.01.2020 16:41 | 10 odsłon | 0 komentarzy

LG po raz kolejny zdobył uznanie europejskich jurorów EISA wysoką jakością obrazu, ciekawym wzornictwem i użytecznym interfejsem.

Tagi: OLED, Europie, EISA
Źródło: www.chip.pl

Tak prezentuje się edycja kolekcjonerska Horizon: Zero Dawn

Dodano: 11.01.2020 16:45 | 16 odsłon | 0 komentarzy

W Europie Horizon: Zero Dawn zadebiutuje już 1 marca. Twórcy pochwalili się, że gra wjechała już do tłoczni, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nic nie zakłóci wspomnianego wyżej terminu. Przy okazji zademonstrowano bogatą edycję kolekcjonerską.

Źródło: www.chip.pl

reklama

Copyright © 2008-2020 tech.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone