sobota, 24 sierpnia 2019 r.  Imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny
Wiadomości z tagiem Europie  RSS
Komunikacja wędruje do chmury

Dodano: 22.08.2019 16:45 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Netia jako pierwsza w Europie połączyła usługę telefonii IP z najnowszym rozwiązaniem Lync 2013 firmy Microsoft. Całe rozwiązanie, oprócz telefonii stacjonarnej, łączy w sobie również m.in. wideokonferencje na praktycznie wszystkich typach urządzeń, współdzielenie kalendarza, wspólną książka adresową, zarządzanie statusem obecności, a nawet wspólną, zdalną edycję wszelkich dokumentów. Nowe narzędzie działa w tzw. chmurze dzięki czemu możliwe jest obniżenie kosztów IT. Firmy, które skorzystają z rozwiązania nie będą musiały również kupować całych licencji Microsoftu, bo opłata zawarta jest już w abonamencie oferowanym przez operatora.

Źródło: www.chip.pl

Wyprzedaże w Europie - ceny coraz niższe, lecz prawa konsumenta te same

Dodano: 22.08.2019 16:39 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W każdym kraju odbywają się w innym terminie. Niektórzy przemierząją kontynent, aby upolować najlepsze okazje. Mowa o letnich wyprzedażach. Europejskie Centrum Konsumenckie przypomina, że obniżka towaru nawet o 50%, 70%, 80% nie oznacza zmniejszenia wartości naszych praw konsumenta.

Źródło: di.com.pl

Dane w wielkim mieście

Dodano: 20.08.2019 16:46 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Według badań Frost & Sullivan rozwiązania oparte na technologii Big Data będą stanowić kluczowe wsparcie dla miast w zakresie redukcji korków na drogach, optymalizacji zarządzania ruchem ulicznym czy implementacji rozwiązań dla inteligentnych miast. Szczególne znaczenie będzie odgrywać odpowiednia analiza i interpretacja danych pozyskanych w czasie rzeczywistym. W Europie liczba beneficjentów tych systemów osiągnie 10,2 miliona do 2021 roku, co stanowi pięciokrotny wzrost w stosunku do lat ubiegłych.

Tagi: Data, Europie
Źródło: www.chip.pl

27. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi - relacja

Dodano: 20.08.2019 16:43 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Największa w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej impreza poświęcona komiksom i grom odbyła się 1-2. października w łódzkiej Atlas Arenie. Redakcja CHIP-a miała okazję po raz pierwszy być częścią tego niezwykłego festiwalu.

Źródło: www.chip.pl

Dlaczego warto odwiedzać antykwariaty?

Dodano: 14.08.2019 9:53 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Antykwariat to przedsiębiorstwo, które handluje starymi przedmiotami o wartości historycznej, materialnej lub estetycznej. Najczęściej sklep proponuje książki lub meble. Rozkwit antykwariatów w Europie przypada na przełom XVI-XVII wieku. W Polsce, pierwsze tego rodzaju firmy pojawiły się w XIX wieku. Antykwariaty cieszą się zainteresowaniem głównie kolekcjonerów i miłośników sztuki. Warto jednak wspomnieć, że nawet obecnie – w dobie ery cyfryzacji, firmy antykwaryczne mają swoich odbiorców.

Tagi: Europie, War\, XVII
Źródło: di.com.pl

Nawigacja dla tych, którzy nie lubią kompromisów

Dodano: 13.08.2019 16:43 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Becker Professional 50 to najnowszy model urządzenia nawigacyjnego klasy Premium i pierwszy wyposażony zarówno w dożywotnią aktualizację map oraz dożywotnio opłacone Premium HQ TMC w Europie i Polsce. Dodatkowo Becker Professional 50 został wyposażony w pakiet funkcji Premium ułatwiających nawigację: interaktywnego asystenta kierowcy Becker SituationScan, wybieranie głosowe adresu w języku polskim Becker OneShot, uczącą się nawigację i nawigację 3D Premium.

Źródło: www.chip.pl

Pierwszy OLED od Sony lada moment w Polsce!

Dodano: 12.08.2019 16:44 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Pierwsze w ofercie Sony konsumenckie telewizory OLED z dużym ekranem, niezrównaną głębią czerni i kontrastem, nową technologią dźwięku Acoustic Surface oraz unikatowym wzornictwem bez podstawy, będą dostępne w Europie od maja.

Źródło: www.chip.pl

LG OLED najlepszym telewizorem w Europie po raz piąty!

Dodano: 12.08.2019 16:44 | 1 odsłon | 0 komentarzy

LG po raz kolejny zdobył uznanie europejskich jurorów EISA wysoką jakością obrazu, ciekawym wzornictwem i użytecznym interfejsem.

Tagi: OLED, Europie, EISA
Źródło: www.chip.pl

Tak prezentuje się edycja kolekcjonerska Horizon: Zero Dawn

Dodano: 10.08.2019 16:50 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W Europie Horizon: Zero Dawn zadebiutuje już 1 marca. Twórcy pochwalili się, że gra wjechała już do tłoczni, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nic nie zakłóci wspomnianego wyżej terminu. Przy okazji zademonstrowano bogatą edycję kolekcjonerską.

Źródło: www.chip.pl

Polska numerem 2 pod względem cyberbezpieczeństwa w UE

Dodano: 04.08.2019 16:45 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Grudzień 2016 roku był okresem 8 proc. spadku globalnej liczby cyberataków w stosunku do poprzednich miesięcy. Polska utrzymała swoją czwartą pozycję w Europie i drugie miejsce w ramach Unii Europejskiej pod względem bezpieczeństwa. Polskie komputery jeszcze nigdy nie byłe tak bezpieczne, twierdzi raport firmy Check Point Software Technologies.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 tech.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone