czwartek, 23 maja 2019 r.  Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
Wiadomości z tagiem ESET  RSS
Dwie polskie drużyny na mistrzostwach świata Counter Strike: Global Offensive!

Dodano: 14.05.2019 16:57 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Francuskie ESWC 2016 PGW to jeden z większych światowych turniejów e-sport, porównywalny z wydarzeniami sportowymi pokroju Euro w piłce nożnej. Od 2003 roku mierzą się w jego ramach najlepsze drużyny z całego globu, grając w najpopularniejsze tytuły e-sportowe. W dniach 27-30 października w Paryżu w dyscyplinie Counter Strike, mającej w Polsce długą tradycję, bezprecedensowo wystąpią aż dwie drużyny z naszego kraju – Team Kinguin oraz Sferis PRIDE. Ta druga pojedzie na turniej dzięki CSCenter League, której finały odbyły się 8 października w Warszawie. Organizatorem był CSCenter.pl – portal i społeczność fanów CS: GO, który otrzymał właśnie wyłączne prawo do transmisji paryskich finałów w polskiej wersji językowej. Ostateczne starcie, które odbędzie się 30 października, skomentuje Łukasz „Juras” Jurkowski .

Źródło: www.chip.pl

ESET SysInspector 1.3.14.0 dla Windows

Dodano: 13.05.2019 11:48 | 0 odsłon | 0 komentarzy

ESET SysInspector to rozwiązanie pozwalające użytkownikowi na dokładną diagnostykę komputera. Aplikacja wyświetla szczegóły na temat wszystkich uruchomionych na danym komputerze procesów, wpisów w rejestrze, aktywnych połączeń sieciowych oraz&...

Źródło: feedproxy.google.com

Czy lalka Barbie może szpiegować twoje dziecko?

Dodano: 10.05.2019 16:48 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Eksperci z firmy ESET radzą rodzicom, poszukującym świątecznych prezentów dla swoich pociech, by wybierając zabawkę rozważyli czy ta na pewno nie naruszy prywatności ich dzieci. Amerykańska stacja telewizyjna NBC poinformowała niedawno, że najnowsza interaktywna lalka Barbie jest podatna na ataki hakerskie. Według relacji eksperta, cyberprzestępca może szpiegować dziecko i jego rodzinę, uzyskując dostęp do nagrań zarejestrowanych przez mikrofon wbudowany w zabawkę.

Źródło: www.chip.pl

Seksting - coraz częściej dzieci wysyłają sobie sprośne wiadomości

Dodano: 10.05.2019 16:48 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Eksperci z firmy antywirusowej ESET podkreślają, że przed wyjazdem na wakacje warto przestrzec dziecko przed niebezpieczeństwami, na jakie może natknąć się podczas letniego wypoczynku – nie sposób pominąć wtedy informację o sekstingu.

Tagi: Eksperci, ESET
Źródło: www.chip.pl

Nowe wersje programów ESET: jest kilka niespodzianek

Dodano: 09.05.2019 16:47 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Firma ESET udostępniła najnowsze wersje swoich rozwiązań dla użytkowników domowych, w tym nową wersję znanego programu antywirusowego ESET NOD32 Antivirus. Nowością jest pakiet programów ESET do ochrony jednego komputera i jednego smartfona/tabletu, a także pakiet bezpieczeństwa ESET Internet Security i program dla najbardziej wymagających użytkowników – ESET Smart Security Premium. Wśród nowych funkcji zawartych w produktach ESET znalazła się m.in. ochrona kamery internetowej, narzędzie do bezpiecznego zarządzania hasłami czy opcja szyfrowania danych.

Źródło: www.chip.pl

Nowe wersje rozwiązań ochronnych od ESET

Dodano: 09.05.2019 16:47 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Wśród nowości znalazła się funkcja ochrony bankowości internetowej, dostępna w ESET Smart Security. Dzięki niej program rozpoznaje kiedy użytkownik odwiedza witrynę banku lub serwisu płatniczego i automatycznie uruchamia strony www tego typu instytucji w odrębnej bezpiecznej przeglądarce.

Tagi: Smart, Nova, ESET
Źródło: www.chip.pl

ESET przedstawia trzecią generację antywirusa na Androida

Dodano: 09.05.2019 16:47 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Firma ESET, znana użytkownikom komputerów za sprawą antywirusa ESET NOD32 Antivirus i pakietu bezpieczeństwa ESET Smart Security, udostępniła najnowszą, trzecią generację ESET Mobile Security - aplikacji zabezpieczającej dla urządzeń z systemem Android.

Źródło: www.chip.pl

Ty też nie wiesz jak Twoje dziecko korzysta z tabletu czy smartfona?

Dodano: 08.05.2019 16:49 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Z badań zrealizowanych przez firmę ESET, znanej z rozwiązań do zabezpieczania komputerów, serwerów i urządzeń mobilnych, wynika, iż zdecydowana większość rodziców (81%) obawia się, że ich dzieci trafią w sieci na treści nieodpowiednie dla ich wieku. Niepokój rodziców rośnie, gdy uświadomią sobie, że coraz więcej dzieci łączy się z siecią za pośrednictwem własnego tabletu lub smartfonu. Istnieją jednak narzędzia, dzięki którym możliwe jest monitorowanie tego w jaki sposób pociechy korzystają ze swoich urządzeń mobilnych. Jednym z takich rozwiązań jest nowa na rynku aplikacja ESET Parental Control dla urządzeń z systemem Android.

Źródło: www.chip.pl

Industroyer - atakuje instalacje przemysłowe

Dodano: 08.05.2019 16:47 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Analitycy firmy ESET zidentyfikowali nowe złośliwe oprogramowanie o nazwie Industroyer. Szkodnik może zakłócić działanie elektrowni, zablokować dostawę gazu lub wody. Czy doczekaliśmy się następcy groźnego Stuxneta?

Źródło: www.chip.pl

KillDisk: ransomware, który atakuje komputery z Linuksem

Dodano: 08.05.2019 16:47 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Analitycy zagrożeń z firmy ESET odkryli nowy wariant zagrożenia KillDisk, atakujący oprócz urządzeń z systemem Windows, również komputery z systemem Linux. Nowa wersja KillDisk usuwa ważne pliki z maszyny, przez co nie można na niej uruchomić systemu. Dodatkowo szyfruje wybrane pliki użytkownika. Aby odzyskać do nich dostęp, ofiara musi zapłacić okup w Bitcoinach. Problem w tym, że wartość okupu sięga równowartości 250 tysięcy dolarów! Najlepsze oszuści pozostawili na koniec. Po zapłaceniu wymaganej kwoty, pliki … nie zostają odszyfrowane.

Źródło: www.chip.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 tech.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone