niedziela, 21 października 2018 r.  Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
Wiadomości z tagiem ESET  RSS
Te aplikacje mogą przejąć Twoje konto na Instagramie

Dodano: 20.10.2018 16:52 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Eksperci z firmy ESET odkryli 13 aplikacji w sklepie Google Play, które kradną użytkownikom Instagrama ich dane do logowania się w tej właśnie aplikacji. Wszystko wskazuje na to, że celem cyberprzestępców, stojących za wspomnianymi złośliwymi aplikacjami, jest handel polubieniami, komentarzami i liczbą obserwujących na Instagramie.

Źródło: www.chip.pl

Firmy mają zbyt łatwy dostęp do rejestru PESEL?

Dodano: 19.10.2018 11:38 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Firmy mogą uzyskać dostęp do rejestru PESEL - prawnicy, Fundacja Panoptykon i UODO alarmują, że zbyt łatwo. Jak działa taki dostęp? Kto i dlaczego ma zgodę Ministerstwa Cyfryzacji na dostęp weryfikacyjny do danych?

Źródło: di.com.pl

Pamiętacie atak NotPetya? Sprawcy zostali wskazani

Dodano: 18.10.2018 9:12 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Badacze z firmy ESET twierdzą, że dysponują dowodami, które pozwalają wskazać, kto stoi za atakiem z wykorzystaniem NotPetya i że są to ci sami sprawcy, którzy przeprowadzili infekcję z użyciem szkodnika Industroyer.

Źródło: www.benchmark.pl

Dwie polskie drużyny na mistrzostwach świata Counter Strike: Global Offensive!

Dodano: 05.10.2018 16:52 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Francuskie ESWC 2016 PGW to jeden z większych światowych turniejów e-sport, porównywalny z wydarzeniami sportowymi pokroju Euro w piłce nożnej. Od 2003 roku mierzą się w jego ramach najlepsze drużyny z całego globu, grając w najpopularniejsze tytuły e-sportowe. W dniach 27-30 października w Paryżu w dyscyplinie Counter Strike, mającej w Polsce długą tradycję, bezprecedensowo wystąpią aż dwie drużyny z naszego kraju – Team Kinguin oraz Sferis PRIDE. Ta druga pojedzie na turniej dzięki CSCenter League, której finały odbyły się 8 października w Warszawie. Organizatorem był CSCenter.pl – portal i społeczność fanów CS: GO, który otrzymał właśnie wyłączne prawo do transmisji paryskich finałów w polskiej wersji językowej. Ostateczne starcie, które odbędzie się 30 października, skomentuje Łukasz „Juras” Jurkowski .

Źródło: www.chip.pl

Czy lalka Barbie może szpiegować twoje dziecko?

Dodano: 02.10.2018 16:51 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Eksperci z firmy ESET radzą rodzicom, poszukującym świątecznych prezentów dla swoich pociech, by wybierając zabawkę rozważyli czy ta na pewno nie naruszy prywatności ich dzieci. Amerykańska stacja telewizyjna NBC poinformowała niedawno, że najnowsza interaktywna lalka Barbie jest podatna na ataki hakerskie. Według relacji eksperta, cyberprzestępca może szpiegować dziecko i jego rodzinę, uzyskując dostęp do nagrań zarejestrowanych przez mikrofon wbudowany w zabawkę.

Źródło: www.chip.pl

Seksting - coraz częściej dzieci wysyłają sobie sprośne wiadomości

Dodano: 02.10.2018 16:51 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Eksperci z firmy antywirusowej ESET podkreślają, że przed wyjazdem na wakacje warto przestrzec dziecko przed niebezpieczeństwami, na jakie może natknąć się podczas letniego wypoczynku – nie sposób pominąć wtedy informację o sekstingu.

Tagi: Eksperci, ESET
Źródło: www.chip.pl

Nowe wersje programów ESET: jest kilka niespodzianek

Dodano: 01.10.2018 16:53 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Firma ESET udostępniła najnowsze wersje swoich rozwiązań dla użytkowników domowych, w tym nową wersję znanego programu antywirusowego ESET NOD32 Antivirus. Nowością jest pakiet programów ESET do ochrony jednego komputera i jednego smartfona/tabletu, a także pakiet bezpieczeństwa ESET Internet Security i program dla najbardziej wymagających użytkowników – ESET Smart Security Premium. Wśród nowych funkcji zawartych w produktach ESET znalazła się m.in. ochrona kamery internetowej, narzędzie do bezpiecznego zarządzania hasłami czy opcja szyfrowania danych.

Źródło: www.chip.pl

Nowe wersje rozwiązań ochronnych od ESET

Dodano: 01.10.2018 16:53 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Wśród nowości znalazła się funkcja ochrony bankowości internetowej, dostępna w ESET Smart Security. Dzięki niej program rozpoznaje kiedy użytkownik odwiedza witrynę banku lub serwisu płatniczego i automatycznie uruchamia strony www tego typu instytucji w odrębnej bezpiecznej przeglądarce.

Tagi: Smart, Nova, ESET
Źródło: www.chip.pl

ESET przedstawia trzecią generację antywirusa na Androida

Dodano: 01.10.2018 16:53 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Firma ESET, znana użytkownikom komputerów za sprawą antywirusa ESET NOD32 Antivirus i pakietu bezpieczeństwa ESET Smart Security, udostępniła najnowszą, trzecią generację ESET Mobile Security - aplikacji zabezpieczającej dla urządzeń z systemem Android.

Źródło: www.chip.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 tech.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone