sobota, 06 czerwca 2020 r.  Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Wiadomości z tagiem Eksperci  RSS
Ile przestępcy mogą zarobić na atakach DDOS?

Dodano: 05.06.2020 16:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zorganizowanie ataku kosztuje zaledwie 7 dolarów za godzinę, podczas gdy atakowana firma może stracić tysiące, a nawet miliony dolarów. Eksperci z Kaspersky Lab zbadali usługi DDoS dostępne na czarnym rynku, ustalając zasięg tego nielegalnego biznesu oraz stopień jego popularności i dochodowości.

Źródło: www.chip.pl

Te aplikacje mogą przejąć Twoje konto na Instagramie

Dodano: 05.06.2020 16:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Eksperci z firmy ESET odkryli 13 aplikacji w sklepie Google Play, które kradną użytkownikom Instagrama ich dane do logowania się w tej właśnie aplikacji. Wszystko wskazuje na to, że celem cyberprzestępców, stojących za wspomnianymi złośliwymi aplikacjami, jest handel polubieniami, komentarzami i liczbą obserwujących na Instagramie.

Źródło: www.chip.pl

Przedłuża się aukcja na częstotliwości LTE

Dodano: 05.06.2020 16:47 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ponad 6,8 mld zł – tyle wynosi łączna wartość ofert w aukcji na częstotliwości z pasma 800 MHz oraz 2,6 GHz. Aukcja trwa już osiem miesięcy, a jej zakończenie będzie możliwe, kiedy licytujący przestaną podbijać cenę. Operatorzy jednak nie ustępują. Eksperci podkreślają, że szybkie zakończenie aukcji będzie korzystne dla wszystkich stron rynku.

Tagi: Eksperci
Źródło: www.chip.pl

5 sposobów na fałszywe SMS-y

Dodano: 04.06.2020 16:48 | 3 odsłon | 0 komentarzy

SMS nie może zawierać wirusa ani złośliwego oprogramowania, ale strona, do której linkuje, niestety już tak. A “instrukcje” w nim zawarte potrafią skłonić do podzielenia się danymi osobowymi z podejrzaną instytucją. Eksperci radzą, jak rozpoznać, kiedy ktoś próbuje nas oszukać i podpowiadają firmom korzystającym z SMS-ów, jak zwiększyć poziom bezpieczeństwa.

Tagi: Eksperci
Źródło: di.com.pl

Wyciekło 10 TB danych osobowych klientów wypożyczalni samochodów

Dodano: 04.06.2020 16:48 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Do sieci wyciekło ponad 10 TB plików, zawierających dane wrażliwe klientów wypożyczalni samochodów Buchbinder. Niemieckie media informują o prawie 3 mln rekordów ogólnie dostępnych online. Eksperci przypuszczają, że kara za błąd będzie wysoka.

Tagi: Eksperci
Źródło: di.com.pl

Hazard wśród dzieci - czy gry mogą przyczyniać się do rozwoju uzależniania?

Dodano: 04.06.2020 16:48 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Okres świąteczny sprzyja graniu na platformach online, a dodatkowe kieszonkowe mogą być chętniej przeznaczane na zakup skórek lub specjalnych funkcji. Eksperci ostrzegają przed tego typu działaniami, które mogą wpłynąć na wystąpienie uzależniających zachowań hazardowych u dzieci. Udostępniono także bezpłatny pakiet, z którego mogą korzystać rodzice i nauczyciele, aby pomóc dzieciom zachować bezpieczeństwo podczas zabawy w czasie świąt.

Tagi: Eksperci
Źródło: di.com.pl

30 miliardów tranzystorów w maleńkim procesorze

Dodano: 28.05.2020 16:43 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Naukowcy i inżynierowie opracowali nową metodę produkcji układów scalonych. Będą wytwarzane w skali 5 nanometrów. Eksperci mówią, że to "rewolucja".

Źródło: www.chip.pl

Czy lalka Barbie może szpiegować twoje dziecko?

Dodano: 18.05.2020 16:50 | 33 odsłon | 0 komentarzy

Eksperci z firmy ESET radzą rodzicom, poszukującym świątecznych prezentów dla swoich pociech, by wybierając zabawkę rozważyli czy ta na pewno nie naruszy prywatności ich dzieci. Amerykańska stacja telewizyjna NBC poinformowała niedawno, że najnowsza interaktywna lalka Barbie jest podatna na ataki hakerskie. Według relacji eksperta, cyberprzestępca może szpiegować dziecko i jego rodzinę, uzyskując dostęp do nagrań zarejestrowanych przez mikrofon wbudowany w zabawkę.

Źródło: www.chip.pl

Seksting - coraz częściej dzieci wysyłają sobie sprośne wiadomości

Dodano: 18.05.2020 16:50 | 33 odsłon | 0 komentarzy

Eksperci z firmy antywirusowej ESET podkreślają, że przed wyjazdem na wakacje warto przestrzec dziecko przed niebezpieczeństwami, na jakie może natknąć się podczas letniego wypoczynku – nie sposób pominąć wtedy informację o sekstingu.

Tagi: Eksperci, ESET
Źródło: www.chip.pl

Czy biometria to przyszłość bezpiecznych płatności?

Dodano: 16.05.2020 16:48 | 33 odsłon | 0 komentarzy

Eksperci ds. zabezpieczeń stale pracują nad systemami poświadczania tożsamości, wykorzystywanymi m.in. podczas płatności online. Obok znanych i powszechnie stosowanych obecnie loginów, haseł, tokenów sprzętowych czy tokenów SMS, coraz większą popularność zdobywają metody biometryczne, a więc takie, które pozwalają na identyfikację danej osoby na podstawie jej cech fizycznych. Eksperci bezpieczeństwa z firmy Eset przyjrzeli się bliżej zabezpieczeniom biometrycznym i wskazali potencjalne zagrożenia związane z ich stosowaniem. Nic dziwnego – w ciągu ostatnich kilku lat, to co do niedawna było tylko fantastyką teraz staje się rzeczywistością. Odcisk palca, układ naczyń krwionośnych w palcu wskazującym już dzisiaj stanowią dodatkowe zabezpieczenie podczas dokonywania płatności.

Źródło: www.chip.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2020 tech.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone