sobota, 24 sierpnia 2019 r.  Imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny
Wiadomości z tagiem Dzień  RSS
Wyłączanie, uruchamianie, wstrzymywanie laptopa nie działa prawidłowo - Lenovo E560

Dodano: 19.08.2019 22:37 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Witam,
mam problemy z wyłączaniem, resetowaniem i wchodzeniem w stan wstrzymania mojego laptopa - Lenovo E560.
Po próbie zamknięcia systemu, uruchomienia czy uśpienia, system tak jakby wyłączył się lub wszedł w stan wstrzymania ale nie do końca. Dioda na laptopie przy literze I napisu ThinkPad cały czas się świeci oraz systemu nie da się wybudzić czy uruchomić normalnie. Aby ponownie uruchomić system bądź wybudzić go z stanu wstrzymania muszę przytrzymać parę sec przycisk zasilania aby ręcznie wymusić ponowne uruchomienie systemu.
Laptop został zakupiony z systemem Win 7. Na dysku SSD tego laptopa znajduje się partycja recovery tego systemu. Do laptopa zamiast napędu został zainstalowany dodatkowy dysk HDD (zabieg wykonany przeze mnie).
Dysk SSD - SAMSUNG MZ7LF192HCGS
Dysk HDD - WD WD10SPCX-24HWST1
Po zainstalowaniu systemu z partycji recovery bez podłączonego dysku HDD wszystko działa prawidłowo. Po dołożeniu dysku HDD problem z wyłączaniem żadko występuje (ok 10% wyłączeń, uruchomień ponownych systemu), problem z wstrzymaniem systemu nieco częściej (ok 40% prób wstrzymania systemu).
NIestety po instalacji systemu z recovery nie działa mi oprogramowanie WinCC flexible 2008 (problem z bazami MySQL - temat rzeka... to też próbowałem rozwiązać jednak bez powodzenia). Jedyne rozwiązanie tego problemu to czysta instalacja Windowsa a potem oprogramowania Siemens-a do paneli HMI.
Po zainstalowaniu czystego systemu (aktualnie tak mam ze względu na WinCC) razem z włożonym dodatkowym dyskiem HDD system nigdy nie wchodzi w stan wstrzymania (zawsze muszę go potem ręcznie resetować), problem z wyłączaniem czy uruchamianiem ponownym również występuje częsciej (ok 50% przypadków)... Dzieje się tak od razu po postawieniu systemu jeszcze przed instalacją sterowników i programwów.
Zauważyłem, że problem z wyłączeniem, uruchomieniem ponownym występuje zazwyczaj jak na laptopie było coś robione. Jeśli włącze lapka i zaraz go wyłączam zazwyczaj udaje mu się to wykonać prawidłowo.
Ktoś wie jak mi pomóc bo ja już nie mam żadnego pomysłu... Nigdzie nie znalazłem forum czy tematu, w którym mógłbym znaleźć odpowiedź. Zgłaszałem to do microsoftu, odsyłałem nawet lapka do ekspertyzy do Lenovo jednak nie otrzymałem pomocy i problem mie został rozwiązany.

Źródło: windows7forum.pl

Ogromne obniżki cen na smartphone'y Xiaomi w sklepie Banggood

Dodano: 19.08.2019 12:21 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Xiaomi to marka, która wśród większości Polaków cieszy się sporą estymą. Dzieje się tak z uwagi na bardzo dobry stosunek ceny do wydajności jaki prezentują sobą produkty tego chińskiego producenta. Za stosunkowo niewielkie pieniądze można nabyć solidny sprzęt na bazie Androida który pod względem wykonania nie odbiega znacząco od tego co mogą zaofer...

Tagi: Xiaomi, Dzień
Źródło: feedproxy.google.com

T-Mobile dla dzieci w Sieci

Dodano: 06.08.2019 16:45 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Świat Internetu i nowych technologii stworzył praktycznie nieograniczone możliwości dostępu do wiedzy, poznawania świata i komunikacji. Dla najmłodszych użytkowników to doskonała szansa edukacyjna i rozwojowa. Używana jednak przez nich w nieumiejętny sposób naraża ich na szereg zagrożeń. T-Mobile rozpoczyna działania edukacyjne dla rodziców i opiekunów oraz wprowadza usługę „Dzieci w sieci”, wspomagającą ochronę najmłodszych w Internecie.

Źródło: www.chip.pl

Dzieci i Internet: problem niepożądanych treści

Dodano: 06.08.2019 16:45 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Każdego roku coraz więcej dzieci korzysta z Internetu. Większość rodziców jest w pełni świadomych, że istnieją strony internetowe zawierające treści pornograficzne, ukazujące przemoc, promujące zażywanie narkotyków oraz prezentujące inne niepożądane treści. Jednak nie każdy rodzic wie, które konkretne kategorie takich niepożądanych stron najczęściej odwiedzają ich dzieci, ani jak często to robią.

Źródło: www.chip.pl

Dzieci podkradają rodzicom wirtualne pieniądze

Dodano: 06.08.2019 16:45 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Młodzi użytkownicy kupują używając kart rodziców m.in. muzykę, gry wideo lub bilety na imprezy.

Tagi: Dzień
Źródło: www.chip.pl

Dzieci w Sieci wcale nie takie niewinne

Dodano: 06.08.2019 16:45 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Dzieci przestrzegające domowych zasad korzystania z Internetu mają mniej negatywnych doświadczeń online.

Tagi: Sieci, Dzień
Źródło: www.chip.pl

Sztuczna inteligencja wpływa na coraz więcej aspektów naszego życia

Dodano: 28.11.2018 6:13 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Jak wynika z danych SAS, ponad 72% organizacji na całym świecie wykorzystuje sztuczną inteligencję w jednym lub kilku obszarach działalności biznesowej. Dzieje się tak, gdyż AI sprawia, że technologia jest w stanie szybciej i bardziej precyzyjnie reagować na potrzeby klientów ...

Źródło: it-manager.pl

reklama

Copyright © 2008-2019 tech.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone